برگزاری مدرسه آموزشی زمستانه در دانشگاه مراغه

  • 07 Feb 2024
  • کد خبر: 689024
  • 19618

نخستین مدرسه زمستانه به منظور انجام مسئولیت اجتماعی دانشگاه مراغه در حوزه‌ اعتلای نظام آموزشی این شهرستان برگزار شد.

برگزاری مدرسه آموزشی زمستانه در دانشگاه مراغه

به گزارشروابط عمومی دانشگاه مراغه؛ مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه مراغه گفت: نخستین دوره‌ مدرسه زمستانه‌ دانش آموزی با همکاری اداره آموزش و پرورش با بهره گیری از استادان مجرب و توانمند دانشگاه به صورت دوره‌هایی برای دانش آموزان در زمینه‌های مختلف مرتبط با علوم تجربی، انسانی، ریاضی و مهندسی اجرا شد.

شهرام آجری اظهار کرد: این مدرسه به لحاظ مقیاس برگزاری بی نظیر است که به مدت یک هفته با شرکت بیش از یک هزار نفر برگزار شد.

وی هدف از برگزاری این مدرسه را آشنایی بیشتر دانش آموزان با دانشگاه مراغه به عنوان بزرگترین مرکز آموزش عالی جنوب استان، کسب آمادگی لازم برای ورود به دانشگاه و همچنین افزایش اطلاعات علمی خارج از چهارچوب‌های محدود کتاب‌های درسی در مقیاسی بزرگتر و با زبانی ساده‌تر بیان کرد.

مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه مراغه ادامه داد: دانش آموزان با حضور در این کلاس‌ها با آگاهی و اطلاعات دقیق‌تر و عملی تری مسیر تحصیلی و شغلی آینده‌ی خود را انتخاب می کنند.

آجری خاطرنشان کرد: همکاری ۲ نهاد آموزشی توانمند و هماهنگ در شهرستان موجب رشد و توانمندی نوجوانان و جوانان این شهر و منطقه خواهد شد.

هم اکنون بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ نفر دانشجو در پنج رشته دکتری، ۴۲ رشته کارشناسی ارشد، ۲۲ رشته کارشناسی پیوسته، دو رشته کارشناسی ناپیوسته و یک رشته کاردانی در دانشگاه مراغه تحصیل می‌کنند.

اشتراک گذاری

خبر‌های مرتبط

هیچ نتیجه‌ای یافت نشد.