فراخوان پذيرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد دانشگاه مراغه (سال تحصیلی 1404-1403)

 • 11 Dec 2023
 • کد خبر: 597233
 • 19511

دانشگاه مراغه  بر اساس آیین‌نامه"پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره­ تحصیلی کارشناسی ارشد" ابلاغیه شماره 77948/21 و اصلاحیه شماره 299574/2 و آئین نامه شماره 307862/2 مورخه 17/10/1401 وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و شیوه نامه اجرایی مصوب هیئت رئیسه و امور استعدادهای درخشان دانشگاه، برای سال تحصیلی 1403-1404 از بين دانشجویان کارشناسی پیوسته (دانشگاه های دولتی، پیام نور، غیرانتفاعی، آزاد و ...) که جزء 20 درصد برتر میانگین معدل دانشجویان هم ورودی و هم رشته خود می باشند، در کلیه رشته هایی که از طریق آزمون سراسری پذیرش دانشجو دارد، به صورت مازاد بر ظرفیت و با رعایت کامل مقررات مربوطه، دانشجو مي‌پذيرد.

فراخوان پذيرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد دانشگاه مراغه (سال تحصیلی 1404-1403)

فراخوان پذيرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد دانشگاه مراغه

(سال تحصیلی 1404-1403)

برای دریافت فایل فراخوان و گواهی رتبه بر روی لینک زیر کلیک نمائید 

https://edu.maragheh.ac.ir/article/593070

دانشجویان پس از مطالعه دقیق شرایط و ضوابط و تکمیل مدارک، کپی مدارک را به همراه فرم تکمیل شده گواهی رتبه   (وبگاه دانشگاه www.maragheh.ac.ir   بخش استعدادهای درخشان) به صورت حضوری یا از طریق پست به اداره امور استعدادهای درخشان دانشگاه مراغه تحویل یا  ارسال نمایند.

شرايط لازم برای ارائه درخواست:

 1. دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی نیمسال های اول و دوم سال 1399 که تا پایان نیمسال ششم تحصیلی (انتهای تابستان 1402 برای ورودی های 99)،  با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی خود ( مصوب شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی)  و به لحاظ میانگین معدل کل، جزء 20 درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند.

تبصره 1: دانش آموختگان ورودی بهمن 98 به شرط دانش آموختگی در 8 نیمسال می توانند درخواست خود را ارائه نمایند.

تبصره 2: چنانچه ظرفیت پذیرش بدون آزمون رشته ای، با 20 درصد برتر دانشجویان حائز شرایط، تکمیل نشود، تقاضای دانشجویان صرفا دانشگاه مراغه با میانگین معدل کل ده درصد برتر بعدی، در پایان شش نیمسال (30 درصد برتر)، در صورت دارا بودن سایر شرایط بررسی می شود.

تبصره 3:  دانشجویانی که درنیمسال های 982 ، 991 و 992 و به دلیل مرتبط با شیوع بیماری کرونا  با               تایید دانشگاه حذف واحد (با درج در کارنامه تحصیلی ) داشته اند، حدنصاب واحدهای درسی آنان با کسر حداکثر ٤ واحد از مجموع سه چهارم واحدهای درسی - مطابق شرایط و ضوابط آیین نامه و ابلاغیه های ی وزارت عتف- محاسبه می گردد.                                 

 1. متقاضی باید حداکثر تا 31/6/1403 و طی 8 نیمسال دانش آموخته شود.

تبصره 1 : در خواست متقاضیان ورودی 1400 که در 6 نیمسال تحصیلی دانش آموخته می شوند و به لحاظ میانگین معدل کل در مقایسه با میانگین کل 8 نیمسال دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزء 20 درصد برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون، قابل بررسی است. ضروری است داوطلبان مشمول این تبصره، در فراخوان ثبت نام نمایند

فراخوان پذيرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد دانشگاه مراغه

(سال تحصیلی 1404-1403)

تبصره 2: تقاضای برگزیدگان علمی در رشته هایی که برنامه درسی آنها طبق مصوبه شورای عالی برنامه ریزی در دوره کارشناسی پیوسته، 9 نیمسال تحصیلی مصوب شده باشد، قابل بررسی است.

 1. تنها دانشجویان کارشناسی پیوسته می توانند برای پذیرش بدون آزمون اقدام نمایند، لذا دانشجویان کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ، مجاز به شرکت در فراخوان نمی باشند.
 2. جهت اطلاع از نحوه محاسبه 20 درصد و 30 درصد برتر به وبگاه دانشگاه مراغه به آدرس www.maragheh.ac.ir   در قسمت امور استعدادهای درخشان مراجعه فرمایید.
 3. پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی مجاز است و لذا تاریخ فارغ التحصیلی متقاضیان نباید بیش از یک سال گذشته باشد.
 4. طول مدت مجاز تحصیلی برای دانشجویان تحصیل همزمان در دو رشته، حداکثر 10 نیمسال آموزشی و برای دانشجویانی که تغییر رشته داده‌اند، حداکثر 9 نیمسال آموزشی می باشد.
 5. طول مدت مجاز تحصیلی برای دانشجویانی که در دوره های 3 تا 6 ماهه طرح کارورزی شرکت کرده اند،  حداکثر 9 نیمسال و برای دوره های 9 تا 12 ماهه، حداکثر 10 نیمسال می باشد.
 6. برای دانشجویان مهمان، انتقالی یا تغییر رشته، مدت مجاز از ورود به رشته یا دانشگاه اول تا دانش آموختگی از رشته یا دانشگاه دوم، حداکثر 8 نیمسال است و مقایسه متقاضیان برای رتبه بندی و تعیین بیست درصد برتر با دانشجویان دانشگاهی انجام می شود که بیشترین واحد درسی خود را با آن­ها گذرانده­اند.

تعیین اولویت ها( انتخاب رشته/ گرایش) :

متقاضیان می توانند حداکثر دو رشته / گرایش را به ترتیب اولویت خود انتخاب (طبق کد رشته های دفترچه آزمون ارشد 1402 سازمان سنجش) و در فرم گواهی رتبه درج و سپس ارسال نمایند.

تبصره 1: درخواست متقاضی صرفا در اولویت هایی بررسی می شود که نام رشته و گرایش آنها در  ایمیل، قید گردیده باشد. لذا ضروری است داوطلب در انتخاب  رشته / گرایش ها و اولویت آنها دقت نماید.

تبصره 2:  احتمال تغییر و یا حذف رشته های مشمول پذیرش، وجود دارد. در صورت حذف احتمالی رشته / گرایش، حقی برای متقاضی ایجاد نمی شود.

تذکرات مهم

 1. وجه پرداختی بابت بررسی پرونده بوده و در صورت نقص مدارک یا عدم پذیرش، به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد.
 2. در صورتی که متقاضی اطلاعاتی خلاف واقع را ارسال نماید و یا مدارک اسکن شده خوانا نباشد، درخواست وی بررسی نخواهد شد.
 1. دانشجو موظف است در صورت داشتن شرایط لازم نسبت به تکمیل دقیق فرم مطابق با مدارک بارگذاری شده اقدام نماید. در صورت عدم رعایت موارد فوق، مسئولیت هر گونه اشکالی بر عهده دانشجو بوده و حق اعتراضی ندارد.
 2. تغییر رشته و یا تغییر محل تحصیل افراد پذیرفته بر اساس آئین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد مجاز نیست.
 3. پذیرش نهایی متقاضیان منوط به تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری (سازمان سنجش آموزش کشور) خواهد بود.
 4. اصل مدارک پس از اعلام اسامی پذیرفته شدگان اخذ خواهد گردید.
 5. هنگام ارسال مدارک حتما شماره تلفن تماس ثابت و همراه ذکر گردد.
 6. فرم گواهی رتبه از وبگاه دانشگاه www.maragheh.ac.ir   بخش استعدادهای درخشان قابل دریافت است.
 7. آخرین مهلت ارسال مدارک 10/12/1402 است.

  •    مدارک لازم  جهت ارسال :  

1)  عکس

2) کپی کارت ملی و صفحه اول شاسنامه

3)کپی ریز نمرات تا پایان نیمسال ششم

4) فرم گواهی رتبه (تا پایان نیمسال شش) تایید شده توسط اداره آموزش دانشگاه محل تحصیل

تبصره : گواهی رتبه سایر دانشگاه ها باید در سربرگ دانشگاه محل تحصیل کارشناسی و پس از امضائ و مهر دانشگاه محل تحصیل، اسکن و ارسال شود.

5) کپی فیش واریزی به مبلغ یک میلیون ریال  به حساب دانشگاه مراغه (نزد بانک تجارت به شماره 546099024  بنام شهریه)

  •    اعطای تسهیلات ویژه :

دانشجویان برتر مقطع کارشناسی دانشگاه‌های کشور - حائز  رتبه های اول تا سوم-  و رتبه‌های کل 1 تا 100 (بدون سهمیه) آزمون ورودی کارشناسی ارشد در صورت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه، چه از طریق قبولی در کنکور سراسری  و چه از طریق سهمیه پذیرش بدون آزمون  استعدادهای درخشان، از امتیازات زیر بهرمند خواهند گردید:

 1. اختصاص خوابگاه  رایگان
 2. اختصاص  تغذیه رایگان،
 3. اختصاص گرنت به مبلغ 2 برابر هزینه پایان‌نامه‌ کارشناسی ارشد.
 4. اختصاص وام دانشجویی 2 برابر

آدرس: آذربایجان شرقی، مراغه، میدان مادر، بلوار دانشگاه، دانشگاه مراغه، دانشکده علوم پایه، طبقه دوم، اداره امور استعدادهای درخشان

کدپستی: 5518779840 - 5518779842


اشتراک گذاری

خبر‌های مرتبط

هیچ نتیجه‌ای یافت نشد.